Запрошуємо представників ОТГ, які прагнуть впроваджувати у своїй діяльності гендерноорієнтований підхід до участі у навчальному курсі - Академія гендерно орієнтованого управління громадами
АКАДЕМІЯ
гендерно орієнтованого управління громадами
Інформація для представників ОТГ, які впроваджують або прагнуть впроваджувати у своїй діяльності гендерно орієнтований підхід
Загальна інформація
Академія гендерно орієнтованого управління громадами – це навчальний курс для представників ОТГ, які впроваджують або прагнуть впроваджувати у своїй діяльності гендерно орієнтований підхід. Навчальний курс розроблений з метою посилення потенціалу об’єднаних територіальних громад з питань гендерно орієнтованого планування та бюджетування.
В рамках програми учасники Академії отримають теоретичні знання з гендерно орієнтованого управління та практичний досвід впровадження гендерних бюджетних ініціатив у своїх ОТГ.
Програма розроблена Національним Демократичним Інститутом Міжнародних Відносин (НДІ) та БЮРО гендерних стратегій і бюджетування в рамках Програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE)*.
Період впровадження навчальної програми: лютий - листопад 2020 р. Програма складається з чотирьох тренінгових сесій та практичної роботи в громадах.
Орієнтовна дата проведення першої сесії Академії: 25-27 березня 2020 р.
Мета Академії
Підвищити компетентність та посилити експертний потенціал представників органів місцевого самоврядування, спеціалістів з місцевого розвитку та гендерних експертів з питань гендерно орієнтованого управління громадами.
Завдання Академії
Набуття учасниками теоретичних знань та практичних навичок у галузі гендерно орієнтованого планування та бюджетування, які можуть бути застосовані ними у розробці та реалізації місцевих політик та програм.
Очікувані результати Академії
Участь в Академії надасть учасникам/учасницям інструменти та керівні принципи інтеграції гендерних аспектів у планування і бюджетування на місцевому рівні, зокрема у стратегічні та програмні документи громад, серед яких особлива увага буде приділятися цільовим та бюджетним програмам.
Можливості для ОТГ:
- Формування компетенцій у співробітників ОТГ у галузі гендерно орієнтованого планування та бюджетування;
- Впровадження у громаді обраної моделі інституалізації гендерної рівності на рівні громад, підтримка у розробці документів, програм, супровід експертів;
- Підтримка НДІ у впровадженні гендерної бюджетної ініціативи;
- Проведення оцінювання стану гендерної рівності (за допомогою Інструментарію для вимірювання гендерної рівності на місцевому рівні НДІ);
- Обмін досвідом та кращими практиками.
Сертифікати
Учасники, які успішно завершили навчання та впровадили гендерні бюджетні ініціативи, зможуть отримати сертифікати учасника/ці Академії.
Кваліфікаційні вимоги
Для участі в Академії запрошуються представники гендерних бюджетних груп з числа громад-партнерів DOBRE, а також спеціалісти з місцевого розвитку та гендерні експерти.
Передбачається, що всі відібрані учасники/учасниці:
- Володіють базовими знаннями з питань гендерної політики і ГОБ (в рамках навчальної програми НДІ та/або аналогічних програм);
- Успішно завершили навчання в рамках онлайн курсу Prometheus «Гендерно орієнтоване бюджетування для розвитку громад», що підтверджується відповідним сертифікатом;
- Сертифікати про завершення офлайн та онлайн курсів, навчальних програм з гендерних питань будуть перевагою.
Інші вимоги
- Участь у навчальних подіях є обов’язковою;
- Готовність навчатися в Академії з лютого 2020 року до листопада 2020 року;
- Досвід роботи в своїх ОТГ і знання їхніх особливостей.
Подання заявки
Учасники/учасниці Академії будуть відібрані на конкурсній основі. Для участі у конкурсі всі зацікавлені особи до 2 лютого 2020 р. мають надіслати резюме та мотиваційний лист на адресу kbila@ndi.org.
Увага! Особи, які не є представниками громад-партнерів DOBRE мають також надати лист підтримки від партнерської громади, в межах якої планується впровадження обраної моделі інституалізації гендерної рівності на рівні громад та гендерної бюджетної ініціативи.
За додатковою інформацією та у випадку запитань, звертайтеся до Христини Білої за телефоном +38 098 491 14 51 або пишіть на електронну адресу kbila@ndi.org.
*Проект здійснюється у рамках Програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).