Громадське місце: де необхідно носити маску?

29.04.2020

На виконання доручення Прем’єр-міністра України Міністерство охорони здоров’я надає роз’яснення що таке “громадське місце”, де необхідно носити маски чи респіратори у зв’язку з поширенням коронавірусної інфекції відповідно до постанови №211.

Громадське місце – це частина (частини) будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно, чи за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу, в тому числі під’їзди, а також підземні переходи, стадіони.

Також це:

• - ліфти і таксофони;
  • - приміщення та території закладів охорони здоров’я;
  • - приміщення та території навчальних закладів;

- дитячі майданчики; приміщення та території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту;

- під’їзди житлових будинків;

•     - підземні переходи;
  • - транспорт загального користування, що використовується для перевезення пасажирів;
  • - приміщення закладів ресторанного господарства;
  • - приміщення об’єктів культурного призначення;
  • - приміщення органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ;
  • - стаціонарно обладнані зупинки маршрутних транспортних засобів тощо.

Опосередковано громадські місця також визначаються у статті 178 Кодексу:

-вулиці,

• -закриті спортивні споруди,
  • -сквери, парки,
  • -всі види громадського транспорту (включаючи транспорт міжнародного сполучення).

Перелік громадських місць може бути розширений органами місцевої влади.

Тому ми наполегливо рекомендуємо перебувати на вулиці в масці, оскільки у будь-який момент можна опинитися на території, яка підпадає під визначення «громадське місце».

Міністерство охорони здоров’я України закликає дотримуватись правил карантину та залишитися вдома.

С.Г. Шабельніков,  інспектор з питань громадської безпеки